Cmentarz parafialny w Głowaczowie – cmentarz rzymskokatolicki parafii św. Wawrzyńca w Głowaczowie, położony przy ulicy Leżeńskiej.

Na cmentarzu znajduje się zbiorowa mogiła Żołnierzy Polskich 13 Dywizji Piechoty Strzelców kresowych poległych podczas II wojny światowej w dniach 9-10 września 1939 r., pomnik powstańców styczniowych oraz pochodzące z XIX wieku groby zmarłych z rodziny Boskich, którzy byli dziedzicami Głowaczowa, a także groby księży pracujących w parafii, niektóre z nich pochodzą z XIX wieku.

Na terenie cmentarza kiedyś znajdował się kościół, który został zniszczony podczas jednej z wojen ze Szwedami.

Kapłani pochowani na cmentarzu:

ks. Wiktor Budziszewski

ks. Władysław Barciński