Wspominając lata minione i obecne jestem dumny, że w parafii Głowaczów jest chór. To wspaniała grupa ludzi, która w dzisiejszym chaosie zwykłego dnia, potrafi oderwać się, choć na chwilę, od tej rzeczywistości  i uciec tam, gdzie  człowiek staje się człowiekiem. Jako były chórzysta, a teraz organista, wracam myślą, kiedy to w latach 50 tych, 60 tych chór w Głowaczowie liczył ponad czterdzieści osób. Wykorzystując dojrzałość, doświadczenie chórzyści śpiewają partie i opracowania moje własne oraz czołowych twórców XIX i XX wieku. Z moich obliczeń wynika, że chórzyści przez ostatnie 60 lat wyśpiewali prawie 14.000  godzin. Kończąc, zwracam się do wszystkich Państwa, do młodzieży z całej parafii do chętnych i kochających muzykę, o pomoc w powiększaniu składu chóru.

Serdecznie zapraszamy.

Jacek Wilkowski